Gönderen Konu: Web sitenizin değeri 10 adımda artsın  (Okunma sayısı 984 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AlibrtcX

  • Yönetici
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 1474
    • Profili Görüntüle
Web sitenizin değeri 10 adımda artsın
« : 11 Şubat 2020, 20:29:57 »
Web sitenizin değeri 10 adımda artsın!
Web sitenizin değerini nasıl anlarsınız? Arama motorları için ne kadar önemlisiniz? Bunu merak ediyorsanız kısaca anlatmaya çalışalım. İnternet sitenizin değerinin internetteki karşılığının adı “pagerank” dir kısacası PR. Pagerank 1 ile 10 arasında bir puan ile sitenizin değerini belirler. Pagerank değerinizi internette birçok servisten rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Web sitemin değerini arttırmak için hangi çalışmalar gerekli?
1) Web sitenizde kaliteli ve özgün içerik olsun.

Arama motorlarının en sevdiği şeylerden biri web sitenizde yüksek kalitede içeriklerinizin olmasıdır. Ne kadar kaliteli ve özgün içeriğiniz var ise, o kadar kullanıcı trafiği demek ve sitenizin değerinin artması demektir. Kopya içeriklerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

2) Backlink sayınızı arttırın.

Baclink’in kelime anlamı geri link demektir. Sitenizin linkinin başka sitelerde bulunması gerekmektedir. Bu yöntem aslında çok kolaydır sadece biraz zaman ayırmalısınız. Site linklerinizi, sizi açıklayıcı bilgi ve içerikler ile başka sitelere eklemeniz backlink sayınızın artmasını sağlayacaktır ve sitenizin değerini attıracaktır.

3) Sitenizi arama motorlarına ve directory sitelerine kaydedin.

Sitenizi oluşturduktan sonra arama motorlarının sitenizden haberdar olması gereklidir. Bunun için tüm arama motorlarına sitenizi kaydettirmelisiniz. Arama motorlarının en sevdiği directory sitelerine DMOZ ve Yahoo gibi sitelere, sitenizi eklemeniz arama motorları tarafından daha kolay fark edilmenizi sağlayacaktır.

4) Sosyal medya paylaşımlarını unutmayın

Günümüzde sosyal ağlar; Facebook, Twitter, Linkedin vs.. artık bir çok kullanıcı tarafından kullanılmakta ve her gün ziyaret edilmektedir. İçeriklerinizi bu sitelerde paylaşmanız, sitenizde sosyal paylaşım butonları bulundurmanız trafiğinizi arttıracaktır. Ne kadar ziyaret, o kadar değer demek.

5) İçeriklerinizde anahtar kelimeler kullanın.

Şirketiniz ile ilgili bir ürünün tanıtımında veya herhangi bir içerik içerisinde Google da çok aranan anahtar kelimeleri kullanmaya özen gösterin.

6) Siteniz çok dilli olsun.

Sitenizin birden fazla dili barındırması, birden fazla ülkeden ziyaretçi çekmesi demektir. Bu sayede siteniz farklı ülkelerden ziyaretçilerinize hizmet vermekle beraber, değerini de yükseltecektir.

7) Hızlı bir hosting firması ile çalışmalısınız.

Sitenizin 7/24 açık olması, hızlı sunucularda barındırılması gerekmektedir. Arama motorları bu hızı ölçmekte ve sitenizin değerini etkilemektedir. Hızlı bir sunucu için iyi bir hizmet veren hosting firmasıyla çalışmalısınız.

8 ) Html kurallarına uymalısınız.

Sitenizi ve içeriklerinizi hazırlarken arama motorlarının önemsediği html kurallarına uymalısınız. HTML taglarını yeterince doğru kullanmanız ve html kurallarına uymanız gerekmektedir.

9) Forum sitelerini kullanın

Arama motorları tarafından en çok önemsenen forum sitelerinde linkinizin olması ve ziyaretçi sayılarının bu forumlardan gelmesi sitenizin değerini önemli bir derecede arttıracaktır.

10) Kodlaması iyi yapılmış yeniliklere açık bir web sitesi olmalı.

Web sitenizde hataların bulunması, kodsal olarak yavaşlıkların meydana gelmesi, html/css kodlarının yanlış kodlanması, tarayıcı uyumsuzlukları gibi birçok problem sitenizin değerini hem arama motorlarında hem de müşterilerin gözünde düşürecektir. Bunun için mümkünse web sitenizin alt yapısını yenilikçi bir teknoloji hazırlayınız, hazır içerik yönetim sistemlerinden(wordpress, joomla vs..) gibi piyasada çok ucuza satılan sonrasında astarı yüzünden pahalıya çıkan sistemlerden kaçınınız. Çünkü bu sistemler yeniliklere açık değildir ve geliştirilmesi çok zordur. Bu yüzden özel ihtiyaçlarınızı sonrasında karşılayamazlar. Bizim düşüncemiz web siteniz tasarımıyla, kalitesiyle, düzgün kodlamasıyla şirketinizi tanıtmalı, her güncellemeye ve yeniliğe açık olmalıdır.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2022, SimplePortal